ایران ترجمه - مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 5
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    يكشنبه 30 ارديبهشت 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 31
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 780


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : محمد گلشن مقدم
کدترجمه: MNG-3-11
گروه: مديريت->بازاریابی
نام فارسی: مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 5
نام انگلیسی: Managing Technology for Profit - A Small Business Guide - chapter 5
تعداد صفحات فارسی: 28 تعداد صفحات انگلیسی: 12
قیمت:150,000 ريال سال: 2000 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: روبرت ميور
مرجع انگلیسی: Robert Muir
دسته بندی: فصلي از كتاب يا مقاله توضیحات:
وب سایت: کشور: ايالات متحده
کلمات کلیدی: مديريت تكنولوژي, سود آفرين مشاغل كوچكManaging Technology , Profit Small Business:

شرح مقاله:

مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك

فصل 5

 

فهرست مطالب

چه گونه‌اي از تجارت را بايد برگزيد؟

به چه نوع شغلي نياز خواهيم داشت؟

گزينه‌هاي من چيست؟

برنامه‌ريزي‌ها را نبايد در بتن محبوس نمود

برنامه ريزي رسمي ‌تجاري

تشريح محصولات و خدمات

بازاريابي

آناليز بازار

عوامل حياتي موفقيت

استراتژي

تاکتيکهاي فروش

قيمت گذاري

روالهاي توسعه تبليغات

بسته بندي

برنامه‌ريزي مديريتي

تيم مديريت

منابع انساني

برنامه مالي

موقعيت مالي

ضروريات مالي

هر چيزي قيمت خود را دارد ـ در صورتي كه بتوانيم قيمت آن را پرداخت كنيم

 

چه گونه‌اي از تجارت را بايد برگزيد؟

 

 •  گزينه هاي شما چيست؟
 •  برنامه تجاري رسمي
 • در صورتي که ما بتوانيم براي هر مقوله‌اي قيمتي را وضع كنيم، بايد دانست که هر چيزي داراي قيمت مرتبط با خود مي باشد. 

 

اوراکل در دلفي، که بعنوان مرکز جهان قديم شناخته مي‌شد، نكته تمرکز کليه جويندگان حقيقت و مشتاقان اين راه بشمار مي‌آمد. ما هم اکنون از تأثيرات وي بسيار دور افتاده‌ايم، اما فرصتهاي خود را دانسته و براي آن برنامه ريزي مي‌کنيم و به درستي بگونه‌اي بدانها بها مي‌دهيم که بتوانند انگيزه‌هاي مورد نياز ما در جهت رشد و ارتقاي مشاغل را پاسخگو باشند.

 

به چه نوع شغلي نياز خواهيم داشت؟

گزينه‌هاي من چيست؟

اين امر به عنوان يک سناريوي متعارف به شمار آمده و کليه مشاغل کوچک با آن رو در رو مي‌باشند. به طور مثال شرکت SmallBiz براي چندين سال بطور موفقيت آميز به فعاليت خود ادامه داده است و عقيده دارد که بسمت تکنولوژي و ماوراي رقباي خود رو به جلو حرکت نموده است.

محصولاتي که ناشي از تکنولوژي مي‌باشند در بازارهاي خاصي به فروش مي‌رسند، اما اين شرکت عقيده دارد که تکنولوژي زيربنايي اين شرکت داراي کاربردهاي بازاري گسترده تري خواهد بود.

شرکت SmallBiz يا اساساً خواستار پيشرفت در امر تجاري مي‌باشد و يا در غير اينصورت حتي مرگ شغلي را به ادامه حيات ترجيح مي‌دهد. بر اين اساس اين شرکت چندان اطمينان ندارد که کداميک از مراحل را بايد انجام دهد و کداميک از اين تصميمات را عملي نمايد: آيا بايد شرکت را به فروش رساند و يا آنکه با استفاده از بودجه بيروني از طريق شرکتها و سازمانهاي هم پيمان نسبت به گسترش آن اقدام نموده و يا آنکه مجوز تکنولوژي خود را به ديگران واگذار نمود. سوال اساسي پيش روي اين شرکت بدين صورت مطرح است که : چگونه بايد پتانسيل درآمدي شرکت را تحت محافظت قرار داد، در حاليکه بايد بطور همزمان پتانسيل درآمدي را هر چه بيشتر ارتقا داده و در عين حال خطرات را به حداقل رساند.

پاسخ اين سوال منوط به تركيبي از اهداف پرسنلي و شغلي سهام داران شرکت و منابع آن مي‌باشد. هميشه نکته غايي را در فکر خود تجسم نماييد و کارهاي خود را از اين نکته آغاز کنيد!

با بررسي برنامه تجاري ساليانه (ما تنها يک مورد انتخاب را پيش روي خواهيم داشت)، که در بردارنده هدف شرکت، قدرت مرکزي و منابع آن مي‌باشد. اغلب متخصصين مشاغل کوچک اينگونه عنوان مي‌نمايند که دليل عمده براي شکست اين مشاغل، ترکيبي از عدم وجود سرمايه کافي و مديريت ضعيف مي‌باشد. با اين وجود، تجربه نيز موکد اين موضوع مي‌باشد که تنها دليل واحد و مهمترين دليل شکست اين گونه مشاغل عدم وجود برنامه ريزي کارا است. در غالب مواقع، کمبود پول در حقيقت نتيجه غير قابل اجتناب برنامه ريزي صحيح مي‌باشد و چنين موردي قطعاً شاخص و بيانگر مديريت ضعيف خواهد بود.

مديريت يک هنر است. همانند آنکه پزشکان يا وکلا مي‌بايست حرفه‌هاي خود را به درستي انجام دهند، صاحبان مشاغل کوچک نيز بايد هنر مديريت خود را به صورتي کارا نمايش دهند. اغلب صاحبان مشاغل کوچک، خواه اين مشاغل را از طريق ارث بدست آورده باشند و يا آنکه آنها را از طريق فعاليت خود به عنوان کارآفرينان حاصل نموده باشند، ديگر از بطن مطمئن و ايمن خود خارج گرديده‌اند. به عنوان کارآفرينان، آنها در رشته‌هاي کاري خود مهارت دارند. به عنوان وراث، نيز تمايلاتي به سمت پديده‌هاي فطري و ايده‌هاي ثابت و پايدار وجود دارد. هر دو دسته صاحبان مشاغل کوچک يک چيز را به صورت مشترک دارا مي‌باشند- آنها به عنوان «مدير» آموزش نديده‌اند، بنابراين، هيچگونه آموزشي نيز جهت برنامه ريزي در کار خود نداشته‌اند.

برنامه‌ ريزي چيست؟ برنامه ريزي شامل روشهاي سيستماتيک تعقل در باره مشاغل است: مضاميني در باره عملکرد و نيازهاي کنوني و آينده شغلي در اين حيطه قرار مي‌گيرند. برنامه ريزي چيزي است که مي‌تواند اطلاعات با ارزش و مطمئني را براي صاحبان مشاغل در زمينه اتخاذ تصميمات حياتي مهيا سازد، که اين امر خود باعث مي‌شود تا فرصت ايجاد تصميمات درست افزايش يابد. من جزء آن دسته از افرادي مي‌باشم که عقيده وافري به برنامه ريزي دارم.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5595
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4850
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5189
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3464

تبلیغات کاربران