ایران ترجمه - مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 4
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    يكشنبه 06 خرداد 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 16
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 877


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : محمد گلشن مقدم
کدترجمه: MNG-3-10
گروه: مديريت->بازاریابی
نام فارسی: مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 4
نام انگلیسی: Managing Technology for Profit - A Small Business Guide - chapter 4
تعداد صفحات فارسی: 32 تعداد صفحات انگلیسی: 14
قیمت:150000 ريال سال: 2000 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: روبرت ميور
مرجع انگلیسی: Robert Muir
دسته بندی: فصلي از كتاب يا مقاله توضیحات:
وب سایت: کشور: ايالات متحده
کلمات کلیدی: مديريت تكنولوژي, سود آفرين مشاغل كوچكManaging Technology , Profit Small Business:

شرح مقاله:

مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك

فصل 4

 

فهرست مطالب

آيا مي‌توان با بهره‌گيري از تکنولوژي ايجاد اشتغال نمود؟

بازاريابي تله موش

خطرات رقابت

ساخت يک تله

هوشمندي رقابتي- عدم نياز به پرده پوشيها و رمز و رازهاي شغلي

درک بازي بازاريابي

محصول

ارتقاي اهداف

تداوم حيات شرکت‌هاي‌ کوچک از طريق درک جايگاه ويژه بازاري خود

برنامه ريزي متعارف بازار

 

آيا مي‌توان با بهره‌گيري از تکنولوژي ايجاد اشتغال نمود؟

 

 •        بازاريابي تله موش
 •        هوشمندي رقابتي- عدم نياز به پرده پوشي
 •        درک بازي بازاريابي
 •        تداوم حيات شرکت‌هاي‌ کوچک از طريق درک جايگاه‌ ويژه بازار
 •        برنامه ريزي بازار به صورت مشترک

 

آپولو به معشوقه خود کاساندرا قدرت پيشگويي آينده را اعطا نمود و با اين توان وي قادر گرديد تا حقيقت را درک نمايد. بدون داشتن چنين هديه با ارزشي، داراي قدرت و توان آينده نگري نمي‌باشيم، اما با توجه بدين موضوع که تحقيقات ثانويه ما تکميل شده‌اند، امور مرتبط به ظاهر به خوبي به پيش مي‌رود. هم اکنون نوبت تحقيقات اوليه يا اصلي مي‌باشد تا از طريق آنها دريابيم که ‌آيا سرمايه گذاري زماني و مالي در زمينه بازاريابي مي‌تواند تکنولوژي بدست آمده را به سمت ايجاد اشتغال هدايت نمايد يا خير.

 

آيا مي‌توان با استفاده از اين تکنولوژي شغلي را بوجود آورد؟

بازاريابي تله موش

اصطلاح تله موش را مي‌توان به عنوان يک استعاره اوليه جهت توضيح بازاريابي در معناي ساده آن و ارزيابي موقعيت خود مورد استفاده قرار داد.

ساخت يك تله موش بهتر بدان معنا خواهد بود كه راهي را بسمت درب‌هاي بسته فرار روي خود بگشائيم. خصيصه‌ها و مزيتهاي يک تله موش بهتر مي‌بايست توانايي بوجود آوردن تقاضاي بيشتري را در بازار داشته باشد و علاوه بر اين قابليت توزيع مناسب را براي محصولات بوجود آورد. اما حال در صورتي که هيچ موشي در اين ناحيه وجود نداشته باشد چه اتفاقي رخ خواهد داد، ‌آيا رقابت ارزان‌تر و در عين حال كاراتر خواهد شد، ‌آيا تله موش مد نظر ما نيازمند طعمه، که ممكن است موجود نباشد، نخواهد بود و‌ آيا اين تله موش نيازي به تاييده و پذيرش خواهد داشت؟

موش ها شامل نشده اند. اغلب مواقع، نوآوري ها بوسيله افرادي توسعه مي‌يابند که از چند و چون مسايل فني اطلاع زيادي نداشته و داراي تجارب شغلي قبلي اندکي مي‌باشند. اختراعات آنها معمولاً منجر به ايجاد محصولاتي مي‌شود که تنها نيازهاي شخصي خود را ارضا مي‌نمايند‌. بدين منوال، اين اختراعات معمولاً ارتباطي با نيازهاي مختلف از جمله نيازهاي صنعتي، بازار و مشتريان ندارد.

بر اين اساس غالباً لازم است تا قبل از آنکه دست به اختراع بزنيم لحظه‌اي به تفکر پردازيم. بجاي آنکه ابتدا به ساکن کار توسعه يک محصول را آغاز نماييم، مي‌توان از طريق مشخص‌سازي مشکلات پيش روي و همچنين طبيعت و ذات اين مشکلات منافع خود را بهتر حفظ نمود. بر اين اساس، در صورتي که موشهايي در نواحي تحت بررسي ما وجود داشته باشند مي‌توان ديدگاه خود را به صورت بهتري توسعه داد و با توجه بدين مضمون برنامه مرتبط با آن را بصورت موفق پياده نمود. بطور مثال:

 • در صورتي که موشهاي ناحيه افزايش يابند‌ آيا کاربران نهايي تمايل دارند تا نسبت به بهره گيري از تله‌هاي ما در خلال زمان اقدام کنند و ‌آيا ساخت اين تله‌ها به ميزان انبوه کارساز خواهد بود؟
 • نياز براي تله‌هاي ما معمولاً به صورت فصلي و دوره‌اي مد نظر است.‌ آيا امر خريد تله‌ها ممکن است متوقف گردد و يا آنکه با تأخير روبرو شود؟
 • تله موش ما بايد از عملکردهاي متفاوتي برخوردار باشد تا از اين طريق انواع مختلف موش ها با اندازه‌هاي‌ مختلف را به دام اندازد و همچنين سلايق متفاوت کاربران نهايي را نيز تحت پوشش قرار دهد.

خطرات رقابت. تقليد به عنوان صادق ترين روش تملق محسوب مي‌شود. در اغلب مواقع، ما جزء افراد تازه وارد به بازاري  بشمار مي‌آييم که محصولات جديد خود را در آنجا عرضه ‌داشته‌ايم. بر اين اساس بايد تحقيقات کاملي، جهت مشخص کردن اين موضوع که ميزان رقباي موجود در بازار چقدر است، را انجام داده و همچنين، قبل از آنکه نسبت به پياده سازي روالهاي تحقيق و توسعه گران قيمت اقدام کنيم، بايد اين نکته را مد نظر قرار دهيم که ميزان قدرت آنها در اين بازار چقدر است.

به طور مثال، در صورتي که شرکت BigCat به سختي سنگرهاي خود را در بازار حفر نموده باشد بهتر است بجاي چنگ و دندان نشان دادن، کرنش متواضعانه‌اي را در برابر اين شرکت داشته باشيم. البته در صورتي که بازار از وسعت و بزرگي مطلوب برخوردار باشد، مي‌توان از طريق اتخاذ يک ديدگاه ثالث و آن هم در صورتي که بتوان تله‌هاي‌ خود را در بازارهاي مختلف از روستا تا شهر عرضه داشت، سهمي ‌را از اين بازار به دست آوريم. البته لازم به ذکر است که حتي در صورتي که چندين نبرد را در اين رابطه با پيروزي پشت سر گذاشته باشيم، اميد به دست آوردن سهم منطقي از بازار همچنان حداقل خواهد بود. حال لازم است تا دست به مطالعه مواردي چون روشهاي توزيع محصولات شرکت BigCat زده تا آنکه دريابيم که‌ آيا توان گشودن کانالهاي توزيع مخفي و جديدي را براي خود خواهيم داشت يا خير. بدين مضمون بايد از خود سوال نماييم که‌ آيا قابليت ساخت حاشيه‌هاي مکفي جهت ترغيب و نفوذ به بازارهاي هدف را در اختيار داريم تا آنكه بتوانيم در مراحل اوليه، تحقيقات مقتضي را انجام دهيم.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5604
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4856
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5198
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3475

تبلیغات کاربران

معرفی رشته فوق تخصصی درد تعداد بازدید : 1356
مگاسافتویر تعداد بازدید : 3