ایران ترجمه - مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 1
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    يكشنبه 30 ارديبهشت 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 29
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 871


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : محمد گلشن مقدم
کدترجمه: MNG-3-7
گروه: مديريت->بازاریابی
نام فارسی: مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك فصل 1
نام انگلیسی: Managing Technology for Profit - A Small Business Guide - chapter 1
تعداد صفحات فارسی: 20 تعداد صفحات انگلیسی: 12
قیمت:120,000 ريال سال: 2000 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: روبرت ميور
مرجع انگلیسی: Robert Muir
دسته بندی: فصلي از كتاب يا مقاله توضیحات:
وب سایت: کشور: ايالات متحده
کلمات کلیدی: مديريت تكنولوژي, سود آفرين,مشاغل كوچكManaging Technology , ProfitSmall Business:

شرح مقاله:

مديريت تكنولوژي سود آفرين راهنماي مشاغل كوچك

فصل 1

 

فهرست مطالب

مقدمه

رقابت در دهه 1990

رقابت در دهه 90

تأثير تكنولوژي

مديريت در رويارويي با تغييرات سريع

هفت گناه مهلک سوء‌ مديريت تکنولوژي

بي هدفي

لعامت

بي‌اعتمادي

غرور و خودبيني

تکبر

تنبلي

غفلت

 

رقابت در دهه 1990

 • ·         تأثير تكنولوژي
 • ·         مديريت در رويارويي با تغييرات سريع
 • هفت گناه مهلك سوء مديريت تكنولوژي 

 

تكنولوژي بعنوان يك رقيب نهايي بشمار مي‌آيد. جهت رقابت با اين متغير، شركتها مي‌بايست زمان واكنش خود را تسريع بخشيده و نسبت به كوتاه سازي سيكلهاي محصول و دوره‌هاي برگشت سرمايه اقدام نموده و در عين حال از كاركنان دانش مدار و آموزش‌هاي‌ بهتري برخوردار باشند. همانند خداي خورشيد (اطلس تيتان بزرگ)، كه جهان را بر روي شانه‌هاي خود گذاشته است، تكنولوژي نيز در اين عرصه راهكارهاي خاص خود را ارائه مي‌نمايد.

 

رقابت در دهه 90

تأثير تكنولوژي

در دهه 1980، بازارها به طور گسترده‌اي در محدوده قلمرو جغرافيايي، صنعتي و ارتباطات دراز مدت فروشندگان و متصديان توليد در برگرفته شده بودند. پس از آن دوره موج‌هاي‌ جذر و مدي رقابت جهاني فرا رسيد كه انتخابهاي بيشتر و گسترده‌تري را فرا روي مصرف كنندگان قرار مي‌داد و باعث ايجاد تغييرات در قاعده اين بازي شد.

به هنگامي‌كه اولين موج فرارسيد، اغلب شركت ها عقيده داشتند كه قيمت به عنوان عامل كليدي رقابت به شمار مي‌آيد. آنها واكنش لازم را از طريق كاهش هزينه‌هاي عملياتي و معقول سازي عمليات انجام داده و بر اين اساس تأمين كنندگان و فروشندگان كالاها فرآيند حركت به سمت آن سوي درياها را پيشه خود ساختند. در اين اثني ايالات متحده شاهد نزول پايگاههاي خود بود. به هنگامي‌كه دومين موج فرا رسيد، مديريت كيفيت و افزايش بهره‌وري بعنوان پارامترها و نكات قابل توجه مطرح گرديدند. بر اين اساس كارفرمايان تلاش نمودند تا نسبت به بوجود آوردن فضاي نوآوري اقدام نمايند تا بدين وسيله از طريق استفاده از كاركنان خود بتوانند بر كشتي مراد سوار شوند.

خلاقيت كاركنان به عنوان يك متاع يا كالاي با ارزش مد نظر قرار گرفت. برخي از شركت ها نظير 3M، زيراكس، موتورولا، آموكو اين موضوع را ترغيب نموده و در پياده سازي آن كوشش نمودند. شركت 3M يكي از شركتهايي است كه در اين زمينه از معروفيت خاصي برخوردار مي‌باشد و بر اين اساس مديريت شركت اين الزام را به وجود آورد كه 25% از فروش ساليانه مي‌بايست ناشي از فروش آن دسته از محصولاتي باشد كه 5 سال قبل در بازار وجود خارجي نداشته‌اند. در عين حال سه شركت معظم و غول پيكر خودروسازي نتوانستد به درستي نسبت به شناسايي نيازهاي مشتريان خود اقدام ورزند- يعني ارائه آخرين دستاوردها و مزيتها اخير -  و از اينرو مي‌بايست تاوان آن را پرداخت مي‌كردند.

سومين موج نياز به زمان واكنش سريع تر را با خود به همراه آورد تا بدينوسيله شركتها بتوانند از طريق واكنش سريع تر رقباي خود را از عرصه نبرد خارج سازند. تغييرات مرتبط با نيازهاي مشتريان مستلزم سيكل‌هاي كوتاه‌تر محصول، دوره‌هاي بازپرداخت كوتاه‌تر و وجود كاركنان آموزش ديده و با اطلاع مي‌باشد. بدين منوال بود كه تكنولوژي به عنوان رقيب نهايي پا به عرصه وجود نهاد.

به هنگامي‌كه سازندگان اصلي اتومبيل امر توجيه كارپردازان خود، جهت انطباق با بازار، را آغاز نموده بودند، مشاغل كوچك سعي داشتند تا از طريق اضافه نمودن ارزش و يا در حقيقت ارزش افزوده به كالاها و خدمات خود، آنها را به افراد عمده فروخته و در عين حال تلاش مي‌نمودند تا خود را از بند حصارهاي دست و پا گير برهانند.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5595
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4850
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5189
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3464

تبلیغات کاربران