ایران ترجمه - بتن تقویت شده با الیاف دارای عملکرد بالا: یک بررسی
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    يكشنبه 06 خرداد 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 174


تاریخ انتشار مقاله : 1396 - 08 - 30

مدیر گروه / مترجم : گروه تحقیق و پژوهش
کدترجمه: CVL-9-94
گروه: راه و ساختمان->فن آوری های سازه
نام فارسی: بتن تقویت شده با الیاف دارای عملکرد بالا: یک بررسی
نام انگلیسی: High-performance fiber-reinforced concrete: a review
تعداد صفحات فارسی: تعداد صفحات انگلیسی: 35
قیمت:3,000,000 ريال سال: 2016 انتشارات: اسپرینگر
مرجع فارسی: دپارتمان معماری، مهندسی سازه و محیط زیست، میلان، ایتالیا کالج مهندسی راه و ساختمان، مهندسی معدن و محیط زیست، دانشگاه آدلاید، استرالیا
مرجع انگلیسی: Department of Architecture, Built Environment and Construction Engineering, Politecnico di Milano, Milan, Italy; School of Civil, Environmental and Mining Engineering, University of Adelaide, Adelaide, SA, Australia
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: ایتالیا - استرالیا
کلمات کلیدی: بتن تقویت شده, الیاف دارای عملکرد بالا, High-performance fiber, reinforced concrete:

شرح مقاله:

 

«مختصر شده همین مقاله فقط با پنج هزار تومان - کلیک کنید»

 

مقاله مختصر شده: آماده

مقاله کامل : آماده ترجمه

فرآیند اتمام ترجمه، تایپ، کنترل و ویراستاری کامل این مقاله بعد از خرید اعمال شده و مقاله ظرف مدت دو هفته تحویل خواهد شد.

 

بتن تقویت شده با الیاف دارای عملکرد بالا: یک بررسی

 

چکیده

در خلال سالیان اخیر، یک فناوری نوظهور تحت عنوان بتن تقویت شده با الیاف دارای عملکرد بالا (HPFRC    ) در زمینه صنعت ساخت و ساز معروفیت قابل توجهی یافته است. مواد استفاده شده در HPFRC منوط به ویژگی های مورد نیاز و دسترس پذیری مواد جایگزین با توجه به ویژگی های اقتصادی محلی مناسب می باشد. بتن به عنوان یک ماده شایع ساختمانی به شمار می آید که به طور کلی از نقطه نظر کششی ضعیف است، و غالباً دارای مشکل ترک خوردگی به واسطه انقباض پلاستیکی و خشک می باشد. ارائه الیاف گسسته کوتاه در صنایع بتن به عنوان یک ویژگی قابل توجه جهت ایجاد و ممانعت از ترک خوردگی ها به شمار می آید. علیرغم افزایش توجه به کاربرد HPFRC در سازه های بتنی، هنوز با توجه به تأثیر الیاف بر روی خواص بتن شاهد وجود شک و شبهاتی می باشیم. این مقاله ارائه دهنده جامع ترین بررسی انجام شده تا به حال در خصوص خواص مکانیکی، فیزیکی و ویژگی های پایداری یا مقاومت بتن می باشد. 

...

 مقدمه

بتن به طورگسترده ای به عنوان ماده کاربردی در دنیا به شمار آمده و مقادیر متغیر با انواع مختلف بتن عمدتاً مورد استفاده قرار می گیرند. به واسطه استفاده گسترده این ماده، بسیاری از محققین در حال بررسی خواص مهندسی آن می باشند [1 ـ 7]. توسعه ویژگی های ساختاری مهندسی مدرن به عنوان یک نیاز سطح بالا برای انواع مختلف بتن مطرح می باشدکه نیازمند توجه به کیفیت های ارتقاء یافته شامل مقاومت، سختی و شکل پذیری است [8 ـ 12]. برخی از مثال های انواع بتن شامل بتن دارای مقاومت بالا (HSC) بتن دارای عملکرد بالا (HPC) بتن تقویت شده با الیاف و با عملکرد بالا (HPFRC) می باشند. HPC را می توان به گونه ای طراحی نمود که از کاربردپذیری بالایی و خواص مکانیکی بالاتر و شکل پذیری ارتقاء یافته تری در مقایسه با بتن عادی برخوردار باشد [13 ـ 18]. به علاوه، مواد سیمانی مکمل نظیر دوده سیلیسی (SF) روباره آهن گذاری مصرفی در بتن و ملات (GGBS) و خاکستر بادی (FA) به عنوان بخشی از مواد ترکیبی به شمار می آیند که می توان از آنها جهت تولید HPC استفاده نمود [19 ، 20]. 

 


بتن تقویت شده با الیاف دارای عملکرد بالا: یک بررسی

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5604
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4856
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5198
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3475

تبلیغات کاربران

معرفی رشته فوق تخصصی درد تعداد بازدید : 1356
مگاسافتویر تعداد بازدید : 3