ایران ترجمه - تاثیرات تقویت خاک بر روی مقاومت زیر فشار خطوط لوله زیرزمینی
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    شنبه 04 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 34
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 445


تاریخ انتشار مقاله : 1395 - 01 - 17

مدیر گروه / مترجم : محمد گلشن مقدم
کدترجمه: CVL-11-9
گروه: راه و ساختمان->ژئوتکنیک
نام فارسی: تاثیرات تقویت خاک بر روی مقاومت زیر فشار خطوط لوله زیرزمینی
نام انگلیسی: Effects of soil reinforcement on uplift resistance of buried pipeline
تعداد صفحات فارسی: 24 تعداد صفحات انگلیسی: 7
قیمت:180000 ريال سال: 2015 انتشارات: الزویر
مرجع فارسی: دپارتمان ژئوتکنیک و حمل و نقل، کالج مهندسی راه و ساختمان، دانشگاه تکنولوژی مالزی الزویر
مرجع انگلیسی: Measurement; Dept. of Geotechnics and Transportation, Faculty of Civil Engineering, Universiti Teknologi Malaysia, UTM; Skudai, Johor, Malaysia Construction Research Alliance, Universiti Teknologi Malaysia, UTM Skudai, Johor, Malaysia; Elsevier
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: مالزی
کلمات کلیدی: خط لوله, پیک مقاومت زیر فشار, ژئوگرید, ماسه سست, Pipeline, Peak uplift resistance, Geogrid, Loose sand, PLAXIS 3D TUNNEL:

شرح مقاله:

 

«مختصر شده همین مقاله فقط با پنج هزار تومان - کلیک کنید»

 

تاثیرات تقویت خاک بر روی مقاومت زیر فشار خطوط لوله زیرزمینی

 

فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. تحقیقات مرتبط

3. تست های آزمایشگاهی

4. شبیه سازی عددی

5. نتایج و مباحث

6. نتیجه گیری

 

 

چکیده

بروز خرابی در خطوط لوله به واسطه مقاومت اندک زیر فشار / فشار بالا رونده در خاک به عنوان یک مسئله جدی محیط زیستی و اقتصادی به شمار می آید. بنابراین توجه خاصی به ارزیابی قابلیت مقاومت زیر فشار بیشتر خطوط لوله با توجه به مقاومت خاک شده است. هدف این مطالعه بررسی تأثیر بکارگیری ژئوگرید جهت افزایش مقاومت زیر فشار خطوط لوله زیرزمینی می باشد. جهت بررسی تأثیر عمق قرارگیری لوله ها، قطر آنها، طول لایه های ژئوگرید و تعداد لایه های ژئوگرید بر روی مقاومت پیک زیر فشار (PUR) ماسه های سست، 33 آزمایش کوچک مقیاس در سطح آزمایشگاهی انجام شد. نتایج آزمایشات نشان دهنده آن هستند که عمق قرارگیری و قطر لوله ها دارای تأثیر مستقیمی بر روی نتایج PUR می باشند. این یافته معرف آن است که تعداد لایه های ژئوگرید از تأثیر معنی داری بر روی مقادیر PUR برخوردار نمی باشد. با توجه به مقادیر مورد نظر PUR، کاربرد دو لایه ژئوگرید، با طول مشابه، به جای یک لایه به عنوان یک مزیت به شمار می آید. جهت تصدیق نتایج آزمایشی، 33 آزمایش تحت فرآیند تحلیل برگشتی با استفاده از برنامه "PLAXIS 3D TUNNEL" انجام شد. در نهایت این مورد مشخص گردید که نتایج تجربی و عددی در توافق خوبی با یکدیگر هستند.

...

 

 

کلمات کلیدی: خط لوله، پیک مقاومت زیر فشار، ژئوگرید، ماسه سست، برنامه PLAXIS 3D TUNNEL

 

 

1. مقدمه 

به طور کلی لوله های زیرزمینی / مدفون به طور شایع جهت حمل آب، نفت / گاز طبیعی و دیگر مواد مورد استفاده قرار می گیرند. در طراحی خطوط لوله دریایی، مقدار حداکثری زیر فشار به عنوان یک عامل اصلی تلقی می شود. پروفایل خط لوله از یک حرکت بالا رونده، در ارتباط با برآمدگی های متعدد در خاکریزهای مربوطه و همچنین به واسطه وزن خود خطوط لوله، برخوردار می باشد. به منظور فراهم آوردن مقاومت زیر فشار مکفی و در نتیجه ممانعت از بروز فشار بالارونده بر روی خطوط لوله، عمق خطوط لوله و پوشش خاک می بایست بدرستی انتخاب شوند. بسیاری از تحقیقات در ارتباط با مقاومت زیر فشار و عمق خطوط لوله انجام شده اند [1 ـ 6]. در این مقاله، بکارگیری توأمان ژئوگریدها در ارتباط با ارتقای مقاومت زیر فشار خطوط لوله زیرزمینی در ماسه های سست مورد نظر قرار گرفته است. با توجه به این موضوع، یک مطالعه تجربی متشکل از 33 آزمایش زیر فشار در مقیاس کوچک انجام شده اند. به طور همزمان، تحلیل عددی با استفاده از برنامه PLAXIS 3D TUNNEL برای اهداف تصدیقی مورد استفاده قرار گرفته است. 

...

 

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5424
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4696
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5022
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3307

تبلیغات کاربران