ایران ترجمه - رابطه بين كارآفريني،خلاقيت و نوآوري تجربه مالزي
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    پنجشنبه 03 خرداد 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 24
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 539


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : محمد گلشن مقدم
کدترجمه: MNG-1-50
گروه: مديريت->كارآفرينی
نام فارسی: رابطه بين كارآفريني،خلاقيت و نوآوري تجربه مالزي
نام انگلیسی: AN INTERFACE BETWEEN ENTREPRENEURSHIP, CREATIVITY AND INNOVATION: THE MALAYSIAN EXPERIENCE
تعداد صفحات فارسی: 17 تعداد صفحات انگلیسی: 14
قیمت:120,000 ريال سال: 2005 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: مقاله‌اي از كتاب كارآفريني خلاقانه در آسيا
مرجع انگلیسی: Asian Productivity Organization
دسته بندی: فصلي از كتاب يا مقاله توضیحات:
وب سایت: کشور: ژاپن
کلمات کلیدی: كارآفريني خلاقانه , آسيا Creative Entrepreneurship , Asia:

شرح مقاله:

رابطه بين كارآفريني،خلاقيت و نوآوري تجربه مالزي

 

فهرست مطالب

رابطه بين كارآفريني،خلاقيت و نوآوري ، تجربه مالزيايي

كارآفريني، نوآوري و خلاقيت

مطالعه موردي  مالزي

موارد كليدي كه در تجربه مالزيايي بايد به آنها توجه كرد

تغيير توسعه كارآفريني در مالزي

 

داشتن اطلاعات تكنولوژيكي و توانايي مديريت دارايي‌ها، جزء نگراني‌هاي كارآفرينان براي رسيدن به مرز رقابتي در محيط جهاني امروز است. سهام‌ها دائماً افزايش مي‌يابند و با توجه به سرعت پيشرفت تكنولوژيي و همچنين هزينه كمتر نيروي انساني در اقتصاد به پيش مي‌روند.

 

استانداردسازي يا عمومي‌سازي بخشها و مولفه‌ها باعث شده است مؤسسين‌ جديد و توليد كنندگان فصلي در كشورهايي كه هزينه اندكي دارند اقدام به توليد محصولات الكترونيكي كنند و حتي از بازارهايي كه مدتها قبل تاسيس شده‌اند، جلوتر بروند. براي مثال شركت xoceco قطعات استاندارد ارزان را از جمهوري كره و آمريكا تهيه مي‌كرد. سه سال طول كشيد تا قيمت نمايشگر (DVD player) از هزار دلار آمريكا به كمتر از 300 دلار برسد در حاليكه اين كاهش قيمت براي ضبط كننده‌هاي DVD فقط دو سال به طول انجاميد. كاهش قيمت داخلي مشابهي نيز در مورد كامپيوتر و گوشي تلفن همراه اتفاق افتاد.    توليد كنندگان ديگر نمي‌توانند فرض كنند كه سالها طول مي‌كشد تا رقبا محصولاتشان را كپي كنند. زيرا اين مدت زمان بسيار كوتاهتر شده است.

 

هنگامي‌كه كشورهاي قوي مثل چين با تقويت انتقال تكنولوژي شروع به آموزش مي‌كنند، ديگر مهارت‌ و رقابت كافي نيست. چين علاوه بر تامين هزينه‌هاي رقابتي، طرح گرانترين محصولات و تكنولوژيها را ارائه مي‌كند تا به كارآفرينان منتقل شود. اين طرح‌ها بعنوان فرصتي براي عقد قراردادهايي است كه چندين بيليون دلار ارزش دارند. براي مثال شركت جنرال الكتريك و رقبايش نياز به تشكيل موسسه‌هاي اقتصادي مشترك با شركتهاي دولتي داشتند. آنها بايد تكنولوژي و راهنمايي‌هاي پيشرفته توليد براي يكي از توربين‌هايشان كه راه‌اندازي آن بيش از 500 ميليون دلار هزينه دارد را به شركا منتقل مي‌كردند. اين تقاضا شبيه به تقاضاهاي ژاپن در دهه‌هاي 60 و 70 بود. ژاپن در زمينه الكترونيك و صنايع ديگر از آمريكا جلوتر است.

 

كارآفريني، نوآوري و خلاقيت

طبق نظر پيتر اف دراكر‌ (Peter F. Drucker) ، « تعهد براي جستجوي ايده‌هاي ذهني و مفيد چيزي است كه كارآفرينان موفق به دنبال آن هستند... كارآفريني مي‌تواند در هر تجارتي با هر اندازه و قدمتي كه داشته باشد انجام شود. زيرا ... خلاقيت مهم است، تلاشي قاعده‌مند براي پيشرفت پتانسيل‌هاي تجارت ... از جستجوي هدفمند فرصتها- در بين شركت، صنعت و محيط اجتماعي بزرگتر ... از بهم پيوستن رشته‌هاي جديد از موارد يا مولفه‌هاي شكست خورده. نكته اصلي اين است كه از اين موضوع اطلاع داشته باشيم كه حركت خود را از كجا بايد آغاز نمائيم».

 

دكتر دراكر‌ به هفت ناحيه اصلي اشاره كرد كه كارآفرينان بايد در آنها به دنبال فرصتهاي خلاقيت بگردند:

 


 

الف) وقايع غير منتظره از قبيل ورشكستگي، براي مثال Ford از ورشكستگي Edsel آموخت كه بازار خودرو به شيوه زندگي وابسته‌ است نه ميزان درآمد.

بنابراين سريعاً شروع به توليد موستانگ كرد.

 

مورد مطالعه مالزي  

با توجه به هفت ناحيه مربوط به فرصت‌هاي نوآوري كه دكتر دراكر‌ به آن اشاره داشت ،‌ ما مفتخريم كه مالزي نيز مثال‌هاي خوبي از شركت‌هايي دارد كه سطح مشترك بين كارآفريني، خلاقيت و نوآوري را نشان داده‌اند. اكنون به دو مورد از اين موارد اشاره مي‌كنيم:

 

شركت رويال سلانگور اينترنشنال 

اين شركت در سال 1885 تاسيس شد. از آن زمان به بعد رويال بطور مستمر نوآوري‌هايش را در اين زمينه‌ها معرفي كرده است: طرح‌ها و محصولات در خط با تغييرات صنعت و بازار، نيازهاي فرآيند و توسعه دانش جديد. رويال قبل از توسعه انتخابش به توليد آبخوري‌هاي بزرگ، زيرسيگاري و سرويس چاي براي مستعمرات انگليسي، اقدام به توليد مشعل و جا شمعي براي بازارهاي شرقي در قرن 18 بود.

 

شركت ايرايشيا  

مي‌توان ايرايشيا را كه در سال 2001 تاسيس شد جزء يكي از پوياترين شركت‌هاي تازه تاسيس شده به حساب آورد. اين شركت مي‌تواند با شركت‌‌هاي شناخته شده قديمي ‌رقابت كند و حتي در بعضي موارد به ويژه نوآوري استفاده از تكنولوژي جلوتر از آنها پيش رود. ايرايشيا به قيمت RMدلار آمريكا به همراه 36 ميليون دلار بدهي از مالكان اصلي خريداري شد. امروزه كاركرد اين خط هوايي كه در حدود 5 ماه اوليه 2004 ايجاد شد،‌ بازده‌اي در حدود 36 ميليون دلار به اضافه 15 درصد دارد.

 

موارد كليدي كه در تجربه مالزيايي بايد به آنها توجه كرد

به دو مورد از شركت‌هاي مالزيايي كه در عملكردشان كارآفريني، خلاقيت و نوآوري را نشان داده‌اند اشاره كرديم،‌ چند مورد مهم موفق ديگر باقي مانده است كه اكنون آنها را عنوان مي‌كنيم:

 

الف- اين شركت‌ها در زمينه‌هاي مربوط به كارشان جزء پيشگامان محسوب مي‌شوند. گرچه اصلا مغرور نبوده‌اند و در مديريت تصميمات ماهرانه‌اي گرفته‌اند. تصميمات ماهرانه به تصميماتي گفته مي‌شود كه براي رسيدن به موارد زير لازم است:


تغيير توسعه كارآفريني در مالزي

اين شركت‌ها با نوآوري و خلاقيت، امروزه تبديل به بناي اصلي توسعه كارآفريني شده‌اند. متخصصين رويال در بازاريابي و توسعه نام تجاري خود، با شركت كردن در جلسات دولتي متفاوت پيشرفت كردند. اخيرا رويال رئيس سومين گروه منابع تكنيكي برنامه‌هاي صنعتي مالزي(Third Indwtil Master plans Technical Resource Group) در بازاريابي و مارك تجاري را منصوب كرد. ايرايشيا نيز در تشكيل اين برنامه شركت داشت. 


مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5600
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4853
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5194
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3466

تبلیغات کاربران