ایران ترجمه - تاثیر پارامترهای بخاردهی خلا بر روی خواص فیزیکی نخ های شنیل
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 704


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-8
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: تاثیر پارامترهای بخاردهی خلا بر روی خواص فیزیکی نخ های شنیل
نام انگلیسی: The Effect of Vacuum Steaming Parameters on the Physical Properties of Chenille Yarns
تعداد صفحات فارسی: 28 تعداد صفحات انگلیسی: 6
قیمت:150,000 ريال سال: 2008 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: کالج مهندسی و معماری دپارتمان مهندسی نساجی دانشگاه یولوداگ، ترکیه
مرجع انگلیسی: Uludag University, Faculty of Engineering and Architecture, Textile Engineering Department, Gorukle, Bursa, Turkey
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: ترکیه
کلمات کلیدی: نخ شنیل, بخاردهی خلا, دما, مقاومت سایشی, قوام / استحکام و پایداری الیافchenille yarn, vacuum steaming, temperature, abrasion resistance, tenacity:

شرح مقاله:

تاثیر پارامترهای بخاردهی خلا بر روی خواص فیزیکی نخ های شنیل

 

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

آزمایشات

کدگذاری نخ:

نتایج و مباحث

تغییر در نمره نخ و مقادیر تاب

تغییر در خواص کششی نخ

تغییر در خواص سایشی پارچه

نتیجه گیری


 چکیده

در این مطالعه، تاثیرات پارامترهای فرآیند بخاردهی خلا بر روی خواص فیزیکی نخ های شنیل و پارچه ها مورد بررسی قرار می گیرند. به همین منظور، نخ های شنیل با استفاده از نخ های مغزدار و نخ های خواب ویسکوز و آکریلیک در نمره های مختلف نخ تولید شدند. نخ های شنیل با توجه به پارامترهای فرآوری مختلف، به طور مثال دمای بخاردهی (60، 80 و 110 درجه سانتی گراد) و دوره / زمان بخاردهی (20، 40 و 60 دقیقه)، در معرض بخاردهی خلأ قرار گرفتند. بر مبنای نتایج آنالیزهای آماری انجام شده با استفاده از مقادیر تجربی حاصل آمده قبل و بعد از بخاردهی خلأ، پارامترهای فیزیکی، همانند نمره نخ، تاب، قوام / استحکام الیاف، ازدیاد طول و مقادیر مربوط به نیروی کار تا پارگی، تحت تاثیر فرآیند بخاردهی خلأ قرار می گیرند. افزایش در مقاومت سایشی به هنگامی قابل مشاهده است که نخ های شنیل قرار گرفته تحت بخاردهی خلأ به عنوان پود یا مواد پرکننده / فیلر در ساختار پارچه های بافته شده به کار گرفته شوند. پارامترهای فرآیند با توجه به تغییر در شماره و تاب نخ معنی دار هستند، اما با توجه به تغییر در مقادیر نیروی کار تا پارگی بی معنی خواهند بود. دما به عنوان یک عامل مهم در طی هر گونه تغییر در قوام نخ شنیل ویسکوز به شمار نمی آید، اما دما را می توان به عنوان یک عامل مهم و معنی دار در هر نوع تغییر در مقادیر ازدیاد طول نخ های شنیل آکریلیک محسوب نمود.


کلمات کلیدی: نخ شنیل، بخاردهی خلا، دما، مقاومت سایشی، قوام / استحکام و پایداری الیاف

 

 

مقدمه

نخ های تزئینی در مقایسه با نخ های معمولی تک تاب و دو لایه تولید شده متفاوت هستند و این تفاوت ناشی از وجود شکل بی قاعده یا نامنظم عمدی در تولید آنها می باشد. این موارد بی قاعده منوط به افزایش کاربرد یک یا چند جزء بصورت بیشتر، یا درج تاثیرات دوره ای می باشد. این بی قاعدگی در تعامل با تمایل جهت تولید یک تاثیر زیبایی افزایش یافته در نظر خواهد بود. نخ های تزئینی را می توان با استفاده از تکینک هایی همانند تاب دادن نخ ها به یکدیگر تولید نمود، که شامل نخ های مختلف از نظر نوع، رنگ، نرمی، ضخامت، طول، مسیر تاب و تشکیل حالت حلقوی، کمندی، برآمدگی، دکمه ای، و همچنین کاربرد فواصل ضخیم و نازک شده در نخ می باشد.

شنیل خود نوعی از نخ فانتزی به شمار می آید که از نوعی تاثیر نرم و ملایم، کرکی یا پرزدار برخوردار می باشد که با استفاده از دو رشته نخ (نخ مغزدار) بیکدیگر قلاب شده / تا خورده و سبب   می شوند تا پرزهای کوتاه نرم نخ تاب (نخ خاب) بین تاب در امتداد طول ناحیه مغزی به صورت سفت و محکم نگهداری و به هم چسبیده شوند. نتیجه نخی مخملی مانند با سطحی کرک دار خواهد بود (شکل 1). به طور کلی، نخ های مغزدار کاملا به هم پیچیده می باشند و به صورت ظریف و قدرتمند هستند، در حالیکه نخ های خاب از تاب نرم یا نخ های فیلامنتی بهره می برند.  نخ های شنیل را می توان با استفاده از دستگاه های ریسندگی حلقوی اصلاح شده تولید نمود.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران