ایران ترجمه - بررسی پارامترهای اصلی تشریح کننده ساختار نخ های شنیل / شانل
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 629


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-7
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: بررسی پارامترهای اصلی تشریح کننده ساختار نخ های شنیل / شانل
نام انگلیسی: A Study of the Basic Parameters Describing the Structure of Chenille Yarns
تعداد صفحات فارسی: 22 تعداد صفحات انگلیسی: 5
قیمت:150,000 ريال سال: 2006 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: کالج مهندسی و معماری دپارتمان مهندسی نساجی دانشگاه یولوداگ، ترکیه
مرجع انگلیسی: Uludag University, Faculty of Engineering and Architecture, Textile Engineering Department, Gorukle, Bursa, Turkey
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: ترکیه
کلمات کلیدی: نخ شنیل, نخ فانتزی / تزئینی, نمره نخ, نخ خاب, دانسیته خاب, انقباضchenille yarn, fancy yarn, yarn count, pile yarn, pile density, retraction:

شرح مقاله:

بررسی پارامترهای اصلی تشریح کننده ساختار نخ های شنیل

 

فهرست مطالب

چکیده 

مقدمه 

آزمایشات   

کد گذاری نخ

نتایج و مباحث

تشریح پارامترهای اصلی

ارتباط بین پارامترهای اصلی

معادله 9

نتیجه گیری

 

چکیده 

پارامترهای اصلی تشریح کننده ساختار نخ های فانتزی شنیل که با استفاده از ماشین نخ شنیل تولید شده اند در این مبحث توصیف می گردند. تاثیر خواص نخ های چند جزئی، و تاثیر پارامترهای ماشین بر روی نمره نهایی نخ های شنیل نیز مورد بررسی قرار می گیرد. به همین دلیل   نخ های شنیل در طول های خاب مختلف، سطوح پیچشی گوناگون، شماره های نخ، نخ های چند بخشی متعدد، تولید شده و بر این مبنا معادله ای جهت مشخص نمودن نمره نهایی نخ های شنیل حاصل آمده است. آنالیز همبستگی مؤکد یک ارتباط خطی قدرتمند همراه با ارزش بالای ضریب همبستگی (فراتر از 95/0) بین مقادیر نمره نهایی نمونه های نخ شنیل حاصل آمده از این معادله (فرمول) و مورد حاصل آمده از برآوردهای مرتبط با آن می باشد.


کلمات کلیدی: نخ شنیل، نخ فانتزی / تزئینی، نمره نخ، نخ خاب، دانسیته خاب، انقباض


مقدمه 

فناوری های مهندسی نساجی به صورت پیوسته سیر تکاملی خود را با توجه به پارامترهای افزایش بهره وری و کاهش هزینه های فرآیند، همراه با ایجاد محصولات جدید، یا تنوع بخشیدن محصولات موجود، بسرعت طی می کند. در خلال دهه گذشته بسیاری از تولید کننده های مهم محصولات دستباف و نخ های پارچه های رومبلی حساسیت ویژه ای را نسبت به نیازهای بازار از خود نشان داده و از این رو سعی در کسب رضایت مشتریان از طریق ارائه نخ های جدید نموده اند. جهت جذاب تر ساختن بیشتر پارچه ها در نظر مشتریان، ظاهر آنها با استفاده از مواد مختلف، ساختارها، رنگ ها، الگوها، رویه های تکمیل و بافت های مختلف ارتقاء یافته است. برای تولید پارچه های مد روز، نخ های فانتزی جهت حصول یک محصول طبیعی، ساده و جذاب مورد استفاده قرار گرفته اند.


نخ های فانتزی محصولات خاص ریسندگی، تابیدگی، پیچیدگی، بافت دهی/ تکسچرینگ، چاپ، بافندگی، غیره می باشند. نخ های فانتزی به صورت روزمره و همیشگی در حال به روز رسانی می باشند،  چرا که هیچ گونه جایگزینی برای آنها وجود ندارد. تقاضا برای نخ هایی که دارای تاثیرات ساختاری و یا دیداری خاصی هستند به واسطه ویژگی های زیبایی شناختی آنها و جذبه دکوری بالای آنها با توجه به بافت، مواد بافته شده و دیگر منسوجات، به طور روزمره در حال افزایش است. نخ های فانتزی از نقطه نظر نما به صورت تعمدی دارای ویژگی های بی قاعده قابل توجهی هستند که در قطر و حجم یا در رنگ و یا پارامترهای دیگر آنها نمود می یابد، و در این راستا می توان ساختارهای ترکیبی جدید الیاف، نخ ها یا دیگر محصولات، که قابلیت تمایز آنها با نخ های متعارف را بیشتر جلوه گر  می سازد، را مد نظر قرار داد.


نخ شنیل به عنوان یک نوع از نخ فانتزی به شمار می آید که به واسطه درخشندگی و نرمی آن جذابیت خاصی دارد. نخ های شنیل از طریق به هم بافتن نخ های مغزی دار به یکدیگر در ماشین نخ شنیل تولید می گردند، بگونه ای که نخ های خاب بریده در زوایای راست به سطح نخ مغز دار خورانده شده تا بدین وسیله سطحی ایجاد شود که در آن الیاف نخ های خاب دچار نوعی حالت شکافتگی شده و تشکیل یک سطح خاب نرم را دهند.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران