ایران ترجمه - مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی بخش 3: مدل شش ضلعی دو بعدی آنالیز جزء محدود (FEA) با اجزای خرپای غیر خطی
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 717


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-5
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی بخش 3: مدل شش ضلعی دو بعدی آنالیز جزء محدود (FEA) با اجزای خرپای غیر خطی
نام انگلیسی: MODELLING AND SIMULATION OF THE MECHANICAL BEHAVIOUR OF WEFT-KNITTED FABRICS FOR TECHNICAL APPLICATIONS - Part III: 2D hexagonal FEA model with non-linear truss elements
تعداد صفحات فارسی: 17 تعداد صفحات انگلیسی: 8
قیمت:120,000 ريال سال: 2003 انتشارات:
مرجع فارسی: ژورنال تحقیقاتی AUTEX دانشگاه مینهو، پرتقال
مرجع انگلیسی: AUTEX Research Journal,University of Minho, Guimarães, Portugal
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: پرتقال
کلمات کلیدی: پارچه حلقوی, منحنی بار, منسوجات فنی, مدلسازی, خواص مکانیکی, مواد کامپوزیت, FEA (آنالیز جزء محدود), قالب گیری رزینKnitted fabric, load-extension curve, technical textiles, modelling, mechanical properties, ,composite materials, FEA (finite element analyses), resin moulding:

شرح مقاله:

مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی

بخش 3: مدل شش ضلعی دو بعدی آنالیز جزء محدود (FEA) با اجزای خرپای غیر خطی

 

فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مدل آنالیز جزء محدود (FEA) 

1-2. تشریح مدل

2-2. دفرمه شدگی پارامترهای المان/ جزء

3. نتایج شبیه سازی

نتیجه گیری

 

چکیده

این مقاله در چهار بخش ارائه می شود. بخش اول در ارتباط با ملاحظات کلی و آنالیزهای تجربی می باشد و هر یک از بخش های دیگر مرتبط با دیدگاه های مختلف در زمینه تحلیل های تئوریکی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی و کامپوزیت های تقویت شده حلقوی پودی، که از الیاف شیشه تولید شده اند، می باشند. هدف یافتن راه هایی جهت ارتقای خواص مکانیکی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی و کامپوزیت های تقویت شده حلقوی می باشد، به گونه ای که طراحی مهندسی چنین مواد و ساختارهایی را بتوان ارتقا داد.

در بخش 3، مدل دوم ارائه می گردد، مدلی که به عنوان یک مدل دو بعدی بر مبنای FEA (آنالیز جزء محدود) مطرح می باشد.

یک پارچه حلقوی پودی ساده، بر مبنای ساختار ساده لوپ / حلقه، ساده سازی شده و به وسیله یک ساختار شش ضلعی دو بعدی، که از طریق اجزای خرپای غیر خطی ایجاد شده است، معرفی می گردد. ویژگی های این اجزای خرپا برای شبیه سازی FEA از نتایج تجربی، با بهره گیری از یک روش تحلیلی، به هنگامی که لوپ تبدیل به یک مدل FEA می گردد، حاصل آمده است. دفرمه شدگی ازدیاد طول در یک، دو و چند مسیر شبیه سازی می شود. این مدل را همچنین می توان جهت محاسبه یک پارچه حلقوی مسطح در مبحث دفرمه شدگی، به منظور تناسب با یک قالب کروی سه بعدی، مورد استفاده قرار داد.


کلمات کلیدی: پارچه حلقوی، منحنی بار، منسوجات فنی، مدلسازی، خواص مکانیکی، مواد کامپوزیت، FEA (آنالیز جزء محدود)، قالب گیری رزین.

 

1. مقدمه

در خلال سالیان اخیر، پارچه های حلقوی توجه زیادی را در صنعت کامپوزیت ها برای تقویت   سازه ای به سمت خود جلب نموده اند. چنین ویژگی در ارتباط با خواص منحصر به فرد آنها، به هنگام مقایسه با دیگر ساختارهای پارچه ای تقویت شده نظیر پارچه های بافته و قیطانی می باشد. بواسطه ساختار حلقوی آنها، پارچه های حلقوی ممکن است میزان زیادی از دفرمه شدگی را نشان دهند. این قابلیت تغییر شکل سبب ایجاد خاصیت ریخت پذیری پارچه می گردد، که آنها را به عنوان ماده ای ایده آل برای تقویت مواد پیش ساخته دارای شکل پیچیده برای قالب گیری مایع در تولید اجزای کامپوزیت مطرح می سازد. به علاوه، برخی از خواص مهم مکانیکی کامپوزیت ها، نظیر مقاومت در برابر ضربه و لایه لایه شدگی، را می توان به واسطه قابلیت جذب انرژی ساختارهای حلقوی ارتقا داد. با این وجود هیچ شكي وجود ندارد که ساختار حلقوی منجر به کاهش مدول کامپوزیت های حاصله می شود. با این حال، این عیب را می توان از طریق درج نخ های تقویتی صاف در ساختارهای حلقوی مرتفع ساخت. ساختارهای جهت دار (DOS) مثال هایی از این نوع هستند، و بر این مبنا تقویت کننده های نخی را می توان در یک، دو، سه یا چند مسیر درج نمود. در صورت لزوم، قابلیت اعمال پیش کشیدگی در مبحث تقویت کننده های الیاف حلقوی نیز وجود دارد تا آنکه بتوان نسبت به ارتقای سفتی کامپوزیت نیز اقدام کرد.

 


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران