ایران ترجمه - مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی بخش 1: ملاحظات کلی و تحلیل های تجربی
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 706


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-3
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی بخش 1: ملاحظات کلی و تحلیل های تجربی
نام انگلیسی: MODELLING AND SIMULATION OF THE MECHANICAL BEHAVIOUR OF WEFT-KNITTED FABRICS FOR TECHNICAL APPLICATIONS - Part I: General considerations and experimental analyses
تعداد صفحات فارسی: 31 تعداد صفحات انگلیسی: 13
قیمت:180000 ريال سال: 2003 انتشارات: علمي دانشگاهي
مرجع فارسی: ژورنال تحقیقاتی AUTEX دانشگاه مینهو، پرتقال
مرجع انگلیسی: AUTEX Research Journal, University of Minho, Guimarães, Portugal
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: پرتقال
کلمات کلیدی: پارچه حلقوی, منحنی بار, منسوجات فنی, مدلسازی, خواص مکانیکیKnitted  ,fabric,  ,load-extension curve, technical textiles, modelling, mechanical properties, ,composite materials ,:

شرح مقاله:

مدلسازی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی برای کاربردهای فنی

بخش 1: ملاحظات کلی و تحلیل های تجربی

 

فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. ملاحظات کلی

3. خواص کششی پارچه های الیاف شیشه ای حلقوی پودی

1-3. برنامه آزمایش

2-3.  نتایج آزمایش

3-3.  آنالیز نتایج و نتیجه گیری

4. خواص کششی کامپوزیت های تقویت شده حلقوی پودی

1-4. برنامه آزمایشی

2-4. حالت دفرمه شدگی

3-4. تعامل بین تقویت / رزین / کامپوزیت

4-4. نتایج آزمایش

5-4. نتایج: آنالیز و مباحث

4. نتیجه گیری

 

 چکیده

این مقاله در چهار بخش ارائه می گردد. بخش اول مرتبط با ملاحظات کلی و تحلیل های تجربی می باشد و هر یک از این مقاله های متوالی ارائه شده مرتبط با دیدگاه های مختلف در زمینه تحلیل های تئوریکی رفتار مکانیکی پارچه های حلقوی پودی و کامپوزیت های تقویت شده حلقوی پودی خواهد بود که از الیاف شیشه ای بافته شده اند. هدف این مباحث یافتن روشی جهت ارتقای رفتار مکانیکی و شبیه سازی رفتار مکانیکی پارچه های بافته شده و همچنین کامپوزیت های تقویت شده می باشد به گونه ای که قابلیت ارتقای طراحی مهندسی و ساختار چنین موادی وجود داشته باشد.

در بخش 1، ملاحظات کلی، تحلیل های تجربی و روش های ارتقای خواص مکانیکی و پارچه های حلقوی پودی همراه با کامپوزیت های تقویت شده پودی مورد بحث قرار می گیرند.

در بخش 2، اولین مدل ارائه می گردد که شامل یک مدل سه بعدی بر مبنای تئوری الاستیکای کلاسیک (منحنی زنجیره ای) است، موردی که جهت محاسبه منحنی های بار پارچه حلقوی پودی ساده در مسیرهای عرضی و طولی مورد استفاده قرار می گیرد. توافق خوبی بین نتایج  تئوریکی و تجربی حاصل آمده است.

در بخش 3، مدل دوم ارائه شده است که در بردارنده یک مدل دو بعدی بر مبنای FEA (آنالیز جزء محدود) می باشد. یک پارچه حلقوی پودی صاف، بر مبنای ساختار حلقه ای ساده، بطور مثال، با استفاده از ساختار شش ضلعی دو بعدی ساده سازی شده و بوسیله اجزای خرپای  غیر خطی ارائه می گردد. ویژگی های این اجزای خرپا برای شبیه سازی FEA از نتایج تجربی بر مبنای روش تحلیلی و به هنگامی به دست آمد که یک لوپ/ حلقه به یک مدل FEA تبدیل گردید. تغییر شکل ازدیاد طول نیز در یک، دو و چند مسیر شبیه سازی شد. این مدل را همچنین می توان جهت محاسبه یک پارچه دارای بافت مسطح به کار گرفت تا با دفرمه شدگی به صورت یک قالب کروی شکل سه بعدی درآید.

کلمات کلیدی: پارچه حلقوی، منحنی بار، منسوجات فنی، مدلسازی، خواص مکانیکی

 

1. مقدمه

کاربرد مواد لیفی در تقویت ماتریس های ساخته شده از پلیمرها به عنوان یک رشته کاملا قابل توجه هم از نقطه نظر تحقیقاتی و هم از نقطه نظر صنعتی به شمار می آید. اهمیت این مواد، که تحت عنوان مواد کامپوزیتی شناخته می شوند، در رویه جایگزینی با مواد یکپارچه نظیر فلزات در حال افزایش می باشد. در این مورد، مواد کامپوزیت معرف مزیت های بسیاری نظیر خواص مکانیکی کاملا مخصوص، به واسطه وزن پایین آنها، و مقاومت خوب در برابر حرارت و خوردگی، می باشند.

نیاز جهت طراحی مواد با خواص مختلف در هر مسیر و همچنین تقویت ضخامت جهت فایق آمدن بر پدیده لایه لایه شدگی سبب شده است تا فناوری نساجی در مبحث تولید پارچه های تقویت شده با بهره گیری از کامپوزیت ها بسیار جذاب به نظر برسد. فناوری بافت قابلیت تولید انواع مختلف پارچه را دارد، که طیفی از پارچه های مسطح تا پارچه های چند لایه ای و پارچه های خاص با نیمرخ کامل را در بر دارد. بافت قیطانی برای تولید انواع الیاف پیش ساخته مسطح از تک لایه الی چند لایه مناسب می باشد، که خود ارائه دهنده قابلیت شکیل گیری بالا و رفتار مکانیکی ممتازی است. فناوری حلقوی پودی را می توان به طور عمده برای تولید پارچه های تقویت شده به وسیله نخ های بدون چین که بر مبنای نیازهای کاربردی آرایش یافته اند به کار گرفت. فناوری بافت فلت / مسطح غالبا برای تولید پارچه های دارای شکل پیچیده و پارچه های ساندويچي مناسب مي باشد. شکل 1 نشان دهنده برخی از مثال های این مورد است.


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران