ایران ترجمه - مدلسازی رفتار مکانیکی پارچه های تاری پودی تحت بارگذاری ترکیبی
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 695


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-2
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: مدلسازی رفتار مکانیکی پارچه های تاری پودی تحت بارگذاری ترکیبی
نام انگلیسی: Modelling of mechanical behaviour for woven fabrics under combined loading
تعداد صفحات فارسی: 17 تعداد صفحات انگلیسی: 4
قیمت:120,000 ريال سال: 2008 انتشارات: علمی دانشگاهی
مرجع فارسی: کالج مهندسی مکانیک و مهندسی تولید دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه پارک، انگلستان
مرجع انگلیسی: Int J Mater Form, Springer, School of Mechanical and Manufacturing Engineering, University of Nottingham, University Park, UK
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور: انگلستان
کلمات کلیدی: شکل پذیری کامپوزیت, مدلسازی منسوجات, تراکم, برش در صفحه و دفرمه شدگی ترکیبیComposite forming, textile modelling, compaction, in-plane shear and combined deformation:

شرح مقاله:

مدلسازی رفتار مکانیکی پارچه های تاری پودی تحت بارگذاری ترکیبی

 

فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مدلسازی هندسی منسوجات

3. مدلسازی مواد نسجی

4. دیدگاه مدلسازی و شرایط کرانه ای / مرزی

5. نتایج و مباحث

4. نتیجه گیری

 

چکیده

مقاله جاری ارائه دهنده یک دیدگاه مدلسازی بررسی رفتار مکانیکی تقویت کننده های منسوجات بر مبنای طرح مدلسازی منسوجات تکسجن ناتینگهام (Nottingham’s TexGen) می باشد. طرح TexGen اجازه خواهد داد تا مدل ها را بتوان به راحتی برای هر نوع رویه مستحکم سازی / تقویت منسوجات ایجاد نمود و از اینرواز توابع اتوماتیک جهت مجزا سازی مدل، مشخص نمودن توجیحاتمواد و خواصاجزا و عناصر تشکیل دهنده آناستفاده می نماید و همچنین قابلیت انتقال این مدل به نرم افزار تحلیلگر خارجی را نیز دارا می باشد. در این مطالعه نرم افزار FE مورد استفاده قرار گرفته است که از قانون ماده همسانگرد متقاطع همراه با خواص مکانیکی عرضی غیر خطی، مشخص شده از ویژگی های تجربی تراکم نخ، بهره می جوید. این مبحث در ابتدا برای موارد بار گسسته مورد ارزیابی قرار می گیرد که شامل تراکم و برش در صفحه است. پس از آن، این دیدگاه جهت شبیه سازی ترکیبات بارگذاری مورد استفاده قرار می گیرد تا آنکه تعاملات مهمی که در طی شکل گیری پارچه ممکن است رخ دهند مشخص گردند. به طور مثال،‌ تراکم در ترکیب با برش مدلسازی می گردد تا آنکه تاثیر نیروی قائم / عمودیموارد دفرمه شدگی مشخص شود. کشش و برش به صورت ترکیبی، بوجود آمده بصورت احتمالی بواسطه استفاده از ورق / صفحه نگهدار در طی فرم پذیری، را همچنین می توان مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. انتظار می رود که نتایج حاصلهقابلیت کمک به درک آن دسته از داده های تجربی را داشته باشند که به هنگام کار در طی بارگذاری های ترکیبی حاصل می شوند.


کلمات کلیدی: شکل پذیری کامپوزیت، مدلسازی منسوجات، تراکم، برش در صفحه و دفرمه شدگی ترکیبی

 

 

1. مقدمه

اغلب پارچه های مهندسی در ابتدا به فرم نهایی خود تولید نمی شوند و بنابراین لازم است تا آنها را به شکل جزء ذلخواه فرم / ریخت داد. بر این مبنا، در ابتدا یک ورق پارچه ای با انحنای مضاعف، عمدتا از طریققطع شبکه های برش در صفحه به یک بخش مرکب / پیچیده دفرمه گردید. با این وجود، در طی شکل گیری،‌ این ورق در معرض ترکیبی از بارگذاری هاقرار می گیردکه‌ شامل تراکم و کشش به واسطه نیروی تماسی قائم ابزار، و در برخی از مواقع به واسطه نیروی ورق نگهدار،نیز می باشد. این نیرو،بواسطه ناهمسانگردی خواص ماده، بر روی ورق مثال ما متغیر می باشد. در عین آنکه چندین مطالعه، از آنالیز اجزای محدود جهت مدلسازی شکل گیری کامپوزیت منسوجات استفاده نمودند (نظیر مرجع 2)، این مطالعات به طور کلی از داده های توصیف مواد برای مکانیزم هایمنحصربفردی بهره جسته اند. تا کنون درک بسیار اندکی در زمینه تاثیرات دفرمه شدگی های ترکیبی وجود داشته است.


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران