ایران ترجمه - بررسی ارتباط بین خواص مکانیکی و رفتار پارچه
به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    چهارشنبه 01 فروردين 1397

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 15
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

جزئیات مقاله

تعداد بازدید این مقاله : 663


تاریخ انتشار مقاله :

مدیر گروه / مترجم : مدیریت تیم تحقیق و پژوهش
کدترجمه: TXT-13-1
گروه: نساجی->خواص و رفتار منسوجات
نام فارسی: بررسی ارتباط بین خواص مکانیکی و رفتار پارچه
نام انگلیسی: Investigations of the relation between fabric mechanical properties and behaviour
تعداد صفحات فارسی: 23 تعداد صفحات انگلیسی: 14
قیمت:140,000 ريال سال: 2003 انتشارات: امرالد
مرجع فارسی: ژورنال بین المللی علوم و تکنولوژی پوشاک دپارتمان نساجی، کالج مهندسی مکانیک، دانشگاه مریبور، اسلوانی امرالد
مرجع انگلیسی: Department a/Textiles, Faculty of Mechanical Engineering, University of Maribor, Smetanova, Maribor, Slovenia Emerlad
دسته بندی: مقاله كامل توضیحات:
وب سایت: کشور:
کلمات کلیدی: پوشاک, خواص مکانیکی, پارچه,, تولیدClothing, Mechanical properties, Fabric, Manufacturing:

شرح مقاله:

بررسی ارتباط بین خواص مکانیکی و رفتار پارچه

 

فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. خواص مکانیکی پارچه

1-2. خواص کششی و برشی

2-2. خواص خمشی

3. برآورد و نتایج

4. مباحث

5. نتیجه گیری

 

 چکیده

در تبدیل پارچه به پوشاک لازم است تا علاوه بر ویژگی های مرتبط با فرآیند، اطلاعاتی نیز در ارتباط با رفتار پارچه در مبحث فرآیندهای تولیدی خاص داشته باشیم. بر این مبنا لازم است تا بتوانیم این موضوع را تعریف نماییم که پارچه ها چرا و چگونه به یک روش خاص به هنگام مواجهه با کرنش های مختلف رفتار می نمایند. پاسخ بدین سوالات از طریق بررسی مکانیک پارچه، بعنوان خواص مکانیکی غیر خطی پارچه تحت شرایط کرنش اندک، ارائه می شود،‌ که خود به عنوان مبحثی در فرآیند تبدیل پارچه به پوشاک مدنظر است. نواحی تحت بررسی کاملا گسترده بوده و موضوعات مطالعاتی ارائه شده در این مبحث تنها در رابطه با مهمترین خواص کرنشی الاستیکی / ارتجاعی مهم می باشند که در فرآیند تبدیل پارچه به پوشاک رخ می دهند،‌ نظیر پارامترهای کششی، فشار، برش و خمش،‌چرا که هر نوع خاص کرنشی مشخص از اهمیت خاصی در مبحث مطالعه رفتار پارچه و همچنین کنترل کیفیت پوشاک برخوردار می باشد. کرنش هایی که بر روی پارچه تاثیر می گذارند، همانند واکنش پارچه به این کرنش ها،‌ از طریق پارامترهای خواص مکانیکی ارائه خواهند شد. ارتباط بین هیسترزیس ویژگی منحنی ها و رفتار پارچه در فرآیندهای تولیدی حقیقی پوشاک نیز مورد تشریح قرار می گیرد که از طریق ثبت رفتار پارچه در فرآیندهای خاص تولید پوشاک حاصل شده است. نتایج با توجه به بررسی خواص مکانیکی پارچه آنالیز شده و رفتار آنها در فرآیند تولید پوشاک حاصل می آیند که خود به ما در زمینه تعیین آنچه تحت عنوان مقادیر بحرانی یا مقادیر کرانه ای پارامترهای خاص خواص مکانیکی نامیده می شوند کمک خواهد نمود.


کلمات کلیدی:پوشاک، خواص مکانیکی، پارچه،‌ تولید

 

1. مقدمه

داشتن اطلاعات در زمینه خواص پارچه و رفتار آنها در فرآیند تبدیل آنها به پوشاک یک مبحث با ارزش برای تولید پوشاک به شمار می آید که تا زمان حال در دسترس نبوده است. به همین دلیل است که چرا که مطالعه علم مکانیک مخصوصا خواص مکانیکی موادی که در مبحث تولید پوشاک مشارکت دارند، علی الخصوص پوشاک بافته، را باید به عنوان یک راهنما جهت توسعه این موارد تلقی نمود. به علاوه،‌ درک رفتار پارچه از نقطه نظر علم مکانیک کاملا ضروری می باشد،‌ آن هم با توجه بدانکه پارچه ها جزء مواد ناهمگن به شمار آمده و دارای قوائد رفتاری خاص خود می باشند که به عنوان مبحثی کاملا پیچیده به شمار می آيند. با این حال،‌ آنالیز تعدادی از پارچه ها، هم از نقطه نظر علم مکانیک و هم توجه به رفتار آنها در فراوری های مربوطه، راهنمای موثری را برای توسعه آتی برای ما فراهم می آورد.


ادامه مطلب

مقالات مرتبط

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 5418
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 4688
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 5016
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 3300

تبلیغات کاربران