به سایت ایران ترجمه خوش آمدید . Welcome To Irantarjome    پنجشنبه 26 مرداد 1396

منوی کاربری

:نام کاربری
:کلمه عبور


عضویت

گروه مقالات

بازکردن | بستن

کاربران آنلاین

کاربران مهمان : 74
کاربر تعداد بازدید

آمار سایت

چاپ کتاب علمی مختص صنایع

تعداد بازدید : 3193

 

مزیت های مشارکت در چاپ و انتشار کتاب خاص شرکت های صنعتی

سایت ایران ترجمه با حضور بیش از یک دهه در عرصه انتشار مقالات و کتاب های علمی، پژوهشی، سازمانی و صنعتی با بیش از چهار هزار عنوان مقاله و کتاب ترجمه و انتشار یافته در این عرصه و با قابلیت بازدید روزانه هزاران کاربر و مشاهده دهها هزار صفحه وبی در هر روز توسط کاربران علمی و صنعتی به منظور گسترش ارتباطات خود با بخش صنعت توجه شما مدیر گرامی را به امکانات و قابلیت های تعامل دو سویه در این زمینه که سبب موفقیت بیشتر در دستاوردهای تجاری / صنعتی و کسب پرستیژ  مطلوب در این مبحث خواهد شد جلب می نماید:

در خلال چندین سال قبل انتشارات خارجی مختلفی اقدام به انتشار آنلاین کتاب های علمی / صنعتی بصورت مجانی در بین قشر هدف خود نموده و با توجه به اینکه این فرآیند مجانی می باشد برای پوشش هزینه های کتاب های خود از بین موسسات علمی، تجاری و صنعتی مختلف اقدام به پذیرش اسپانسر تبلیغاتی و چاپ تبلیغات آنها در بخش های مختلف کتاب های عرضه شده در مقابل مشارکت مالی آنها نموده اند.

این رویه مبنایی شد تا سایت ایران ترجمه نیز با توجه به گستره زیاد کاربران علمی، دانشگاهی و صنعتی خود چنین راهکاری را بر اساس 3 ویژگی اصلی ذیل دنبال نماید:

 

جذب اسپانسرهای صنعتی گروه 1

این اسپانسرها بر مبنای نظر خود بخشی از هزینه تحصیل / خرید کتاب انگلیسی، ترجمه به فارسی و چاپ کتاب را تقبل می نمایند و در مقابل تبلیغات آنها در بخش های مورد توافق کتاب چاپ شده و نهایتا یک یا چند نسخه کتاب (بر اساس توافق حاصله) پس از چاپ تحویل آنها می شود.

توضیح: موضوع کتاب تقریبا پیرامون عملیات کاری این دسته از اسپانسرها می باشد. مثلا در صورتی که یک شرکت کاشی بعنوان اسپانسر درخواست همکاری نمود، موضوعی که بر اساس آن باید فرآیند خرید یا اکتساب کتاب علمی / پژوهشی / صنعتی جدید به زبان انگلیسی اعمال شود ربط مستقیم با مثلا فرآیندهای تولید یا پارامترهای مختلف کاشی، سرامیک و موضوعات مرتبط داشت.

توضیح اینکه پس از حصول توافق اولیه کتاب مورد نظر تهیه و نهایتا بعد از تایید اسپانسر قرارداد بسته خواهد شد.

 

جذب اسپانسرهای صنعتی گروه 2

کلیات این گروه همانند گروه 1 است به استثنای موارد ذیل:

الف – اسپانسر کل هزینه ها را تقبل می نماید.

ب- بغیر از چاپ تبلیغات اسپانسر در صفحات مختلف (همانند صفحات اولیه، وسط و آخر) لوگو یا طرح و تصویر ارائه شده از سوی اسپانسر بعنوان تصویر روی جلد و احیانا پشت جلد چاپ خواهد شد.

ج- یک یا چند صفحه از بخش های اولیه کتاب (قبل از شروع فصل های آن) برای معرفی اسپانسر و فعالیت علمی / صنعتی وی تخصیص می یابد.

د- تبلیغات و اطلاعات فنی / صنعتی اسپانسر در بخش تبلیغات سایت ایران ترجمه (با بازدید ده ها هزار صفحه وبی در روز توسط کاربران) بصورت مجانی درج می شود.

 

جذب اسپانسرهای صنعتی گروه 3

کلیات این گروه همانند گروه 2 است به استثنای موارد ذیل:

الف -  در عین آن که اسپانسر کل هزینه ها را تقبل می نماید، مبحث کاری دیگر یک کتاب منتشر شده  به زبان انگلیسی در رشته مرتبط با فعالیت تقریبی اسپانسر نمی باشد. بلکه موضوع کار دقیقا بیوگرافی و فعالیت های صنعتی اسپانسر خواهد بود.

ب- اطلاعات مختلف با همکاری اسپانسر گردآوری شده و سپس با بهره گیری از اولویت ها دسته بندی و تایپ شده تا چارچوبی را بعنوان یک فایل مطلوب تایپی (به زبان فارسی) بدست آورد.

ج- حال با توجه به نظر اسپانسر قابلیت های ذیل در دسترس خواهد بود:

1-      چاپ کتاب صرفا به زبان فارسی

2-      چاپ کتاب صرفا به زبان انگلیسی (شامل فرآیند ترجمه)

3-      چاپ به هر دو زبان


تبصره 1: در صورتی که نیاز به خدمات ذیل باشد یا اسپانسرهای هر یک از این گروه ها خواستار بهره گیری و اضافه شدن این خدمات باشند، هزینه موارد ذیل نیز بعهده آنها تلقی خواهد شد:

-         اختصاص شابک (شماره استاندارد بین المللی کتاب)

-         اخذ فیپا (فهرست نویسی پیش از انتشار) از کتابخانه ملی

-         اخذ مجوز چاپ کتاب از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی

 

تبصره 2: در صورتی که اسپانسرها خواستار پخش مجانی کتاب های منتشره خود یا ارائه آن با تخفیف (بصورت آنلاین در سایت ایران ترجمه) هستند می توانند نظرات خود در این زمینه را مطرح نمایند.

 

کارخانجات و واحدهای مختلف صنعتی که تمایل به مشارکت در این عرصه دارند با ایمیل ذیل مکاتبه نمایند:

irantarjomeh@gmail.com

 

لینک های مرتبط:

مقاله های آماده گروه ترجمه و چاپ کتاب - اسپانسرینگ

اطلاعات بیشتر در خصوص اسپانسرینگ عادی چاپ کتاب

اطلاعات بیشتر در خصوص مشارکت مترجمین در چاپ کتاب علمی

 

سایت ایران ترجمه

 

تبلیغات

 • میدان انقلاب تهران
  تعداد بازدید : 4442
 • موسسه انتشارات صانعی
  تعداد بازدید : 3747
 • کتابخانه تخصصی زبان انگلیسی
  تعداد بازدید : 3999
 • گروه تجارت الکترونیک پارسا
  تعداد بازدید : 2248

تبلیغات کاربران

اعطای نمایندگی تعداد بازدید : 3109
تلگرام تعداد بازدید : 629
معرفی رشته فوق تخصصی درد تعداد بازدید : 570